Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Loe, mida võõrasemad vajavad!

Esimesed sarvkannikesed ja võõrasemad sobivad rõduvaasidesse kevadet ligi meelitama

 

Nii aed- kui sarvkannikesed taluvad vapralt kuni -5C külma. Paar-kolm krõbedamat külmakraadi näpistavad ära küll õied, kuid taim taastub kiiresti ja moodustab uued. Ootamatu külmalaine korral peitke istutused ööseks kahekordse katteloori alla. Kinnitage katteloor kindlasti servadest, et tuul seda üles ei tõstaks.

Kasvusubstraadiks sobib kõige paremini spetsiaalne võõrasemamuld või ka suvelillemuld, millele on sisse segatud pikatoimelist väetist.

Hea teada! Jätke taimede vaheliseks istutuskauguseks 8-10 cm, siis on taimel ruumi laiusesse kasvada. Liiga tiheda istutuse korral ei moodustu lilledest kaunist puhmikut, vaid need hakkavad ülespoole venima.

Soojemate ilmadega on veevajadus suurem, külmal ajal väiksem. Võõrasemad ei armasta ülekastmist, seetõttu kontrollige enne igat kastmiskorda, kas muld on piisavalt tahenenud. Kui muld on pidevalt liigniiske, võivad lehtedele tekkida seenhaigusest põhjustatud laigud. Liiga kuiva mulla puhul hakkab taim hoogsasti seemneid kasvatama ja uute õite tekkimine väheneb.

Väetiselahusega kastmist alustage kaks nädalat peale istutamist, siis on taimed juurdunud ja omastavad väetist hästi. Kui mullale on lisatud pikatoimelist väetist, tehke kastmislahus poole võrra lahjem. Sarvkannikesed on tublid isekülvajad.

Kui nende istutuspott või ampel paikneb mullapinna lähedal, siis suure tõenaäosusega leiate sealt lähedusest järgmisel kevadel väikeseid taimebeebisid.

Võõrasema 10-pakk  2.79

 

 

Kasutatud fotod: Floradania.dk