Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Lilleampel kingituseks

Parim kingitus  on lilleampel, mille õied säravad kuni külmadeni. Uurige välja, millised on kingisaaja lemmiklilled ja -värvid ning tehke pisut luuret, kus võiks ampel koha leida. Kui varjulisemas kohas, siis sobivad virk-liisud, fuksiad, lobeeliad või begooniad, kui päikesese käes, siis petuuniad, pelargoonid, tiiviklilled, feerulalehised rused, sanvitaaliad, pärdiklilled, raudürdid ja nemeesiad.

Eriti suurt rõõmu teeks saajale kindlasti ka kinkekomplekt amplist, lillemullakotikesest ja väetisepudelist.

IDEE

Ise tehtud kingitus on ainulaadne ja kordumatu, nagu iga emagi – ostke ilus suur pott, korv või hoopis rõdukast  ja istutage sinna kokku põnev, just teie emale mõeldud kompositsioon. Anname mõned retseptid kauni lilleanuma kujundamiseks:

•Kasutage toon-toonis tumedamaid ja heledamaid suuri ja pisikesi õisi (näiteks petuuniad) nii, et pisikesed õied moodustaksid suurtele tausta.

•Kui ema armastab erksaid värve, kujundage talle erksavärviline „sitsikleit“ erkroosadest, kollastest, violetsetest ja valgetest õitest.

•Kasutage ühte ja sama liiki, keskele püstise kasvukujuga sordid, servadesse rippuvad sordid. Niisuguseid kombinatsioone leiate raudürtide, petuuniate ja pelargoonide hulgast.

•Kombineerige õitsvaid suvelilli üheaastaste kõrreliste (alang-alang, lakkoder, jänesesaba) ja lehtdekoratiivsete liikidega (pronks-lutiklill, ilubataat, hõbepael, lamav käokuld)

•Vahva koosluse saate, kui istutate kokku käharpeterselli ja virk-liisu. Selline istutus sobib hästi poolvarju.

•Gurmaanist emale võib ühte suurde anumasse kokku istutada erinevaid maitsetaimi (salvei, münt, pune, tüümian), värvitäpiks nende vahele mõni lavendel.

Kaunist ja õiterohket emadepäeva!

Seotud teemad