Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Moodsa aja maasikasordid

VARAJASED:

`RUMBA`  Kõige varajasem sort. Tumeda  viljalihaga, ühtlase suuruse ja kujuga marjad säilivad värskena hästi.  Korjeperiood on pikk ja  viimased marjad on vaid veidi väiksemad, kui esimesel saagil. Õiekobarad ulatuvad lehtedest ainult pisut kõrgemale, mistõttu selle sordi marjad on kaitstud hiliskülmade ja tugevate vihmade eest. Hea talvekindlusega sort sobib eriti hästi avamaal kasvatamiseks.

`HONEOYE` Suurte, laikooniliste helepunaste marjade ja viljalihaga varajane sort. Marjad taluvad hästi transportimist. Hapuka maitsega viljad on kogu saagiperioodi jooksul ühtlase suurusega. Talvekahjustuste vältimiseks vajab kaitstud kasvukohta. Vastupidav hahkhallitusele.

`ELIANNY` Uus ja kiiresti populaarsust koguv sort!  Lisaks suurtele ja maitsvatele marjadele on  taimed väga haiguskindlad ning maasikataime kohta pikaealised. Marjad on keskmise suurusega, magusad, õrnalt  hapuka maitsenoodiga ning taluvad hästi transportimist. Eriti sobilik mahekasvatusse, kuna teda ei pea haiguste vastu pritsima. Lumeta talvedel võib vajada talvekatet.

`VIBRANT` Uus varajane Inglismaal aretatud sort. Klassikalise kujuga keskmise suurusega  marjad on ühtlaselt ühesuurused. Väga rikkalik saagiandja. Talveks katke taimed kattelooriga.

`CLERY` Euroopa maasikakasvatajate lemmiksort tänu varajasele valmimisajale, hõrgule maitsele ja lõhnale ning heale transpordikindlusele. Marjad on suured, tiheda viljaliha ja ilusa ühtlase koonilise kujuga. Sort on üsna haiguskindel ja väga saagikas. Taimed kannavad saaki 4 aastat. Seda sorti on lihtne kasvatada- sobib algajale aednikule! Talveks katke taimed kattelooriga.

`FLAIR` Väga varajane, sobib eelkõige kasvatamiseks kasvuhoones ja kiletunnelis. Viljad on säravpunased, tiheda viljaliha ja hea transpordikindlusega.

KESKVALMIVAD:

`POLKA` Väga magusa,  ilusa päikeselise suve korral metsmaasika maitsega  tumepunane mari on ühtlase suuruse ja hea säilivusega.  Esimese saagi ajal on marjad kõige suuremad, viimased aga juba tunduvalt väiksemad. Põua suhtes tundlik, kuid külma- ja haiguskindel sort.

`KORONA` Erepunaste, keskmise suurusega, kooniliste või ümarkooniliste viljadega sort. Tiheda punase viljalihaga mari on väga hõrgu aroomi ja hea maitsega. Vilja tipuots kipub enne täisküpsust valgeks jääma. Talvekindel ja üsna vastupidav haigustele.

`SONATA` Polka ja Elsanta ristand, millel on mõlema sordi parimad omadused. Säravpunased suured marjad on tiheda helepunase viljalihaga ning väga maitsvad. Annab rikkalikult saaki, on keskmise haiguskindluse ja hea talvekindlusega.

`ELSANTA` Väga suurte ja maitsvate ning tugeva läikega viljadega dessertsort koheseks tarbimiseks. Sort on vastupidav taimehaigustele, kuid taimed on külmahellad ja vajavad talvekatet.

`MALLING CENTENARY`  Väga mahlased ja maitsvad, koonilised ühtlase kujuga viljad. Kasvatatakse sageli varajase saagi tõttu peamiselt kiletunnelites ja kasvuhoonetes. Taimed vajavad talvekatet.

HILISED

` SENGA SENGANA`  Vana hea tumepunaste, laiümarate suurte viljade ja tumepunase viljalihaga eriti mahlane ja magus sort. Jõulise kasvuga väga hea talvekindlusega taimed taluvad ka mõningast põuda, sobib kasvatamiseks kuivemal kasvukohal. Sobib hästi sügavkülmutamiseks.

`JIVE`  Hiigelsuured, kergelt hapuka sidrunise järelmaitsega tumepunased  lauamarjad on  tugevad ja säilivad üsna hästi. Korjatakse ära siis, kui on täiesti küpsenud.

`FLORENCE`  Viljad on koonusjad, värvuselt tumepunased  ja  hea maitsega. Väga hea tervelt sügavkülmutamise ja moosi maasikas.

`SAN ANDREAS` Suured helepunased väga hea maitsega viljad, annab vähem võrseid kui teised sordid. Hea haiguskindlusega.

`MONTEREY` Suured väga hea maitsega viljad, taim on jõulise kasvuga ja eriti vastupidav taimehaigustele, üsna hea talvekindlusega.

`OSTARA`  Keskmise suurusega helepunased koonusjad viljad on pehme viljalihaga, keskpäraste maitseomadustega. Sordi peamiseks väärtuseks on pikk saagiandmise aeg- juulist oktoobrini. Jõulise kasvuga taimedelt saab marju  juulist oktoobrini.

`EVES DELIGHT` Eriti hiline- annab ka sügisestest  õitest häid magusaid vilju, mis on kaetud tugeva väliskihiga. Suvelõpu soojad päevad ja jahedamad ööd põhjustavad seemnete hulga suurenemist, vihmaga võib vili krooni juurest lõheneda.

`PANDORA`  Sarnaneb `Senga Senganale` kuid on vastupidavam ja hilisem. Eriti suured viljad, ühesuguse suurusega, tumepunased,  korrapärase kujuga, pallikujulised, lõhnavad, mahlased, magusad ja üsna tugevad. Üks maitsvamaid sorte. Teise aasta taim viljub veelgi hiljem.

`SELVA`  Meil levinud teistest USA remontantsortidest parema vastupidavuse ja talvekindlusega. Viljad on laikoonilised,  helepunased, keskpärase maitsega.  Taasviljuv sort- annab saaki juuli alguses ja septembris. Taimed vajavad kindlasti talvekatet.