Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Kunstkuuse valimise ABC

Kunstjõulupuudel on tõusev populaarsus. Eelkõige kasutatakse kunstpuid asutustes, kauplustes ja suurtes teenindussaalides, kus jõulumeeleolu loomisega alustatakse juba novembris. Ükski elus puu ei pea vastu kahte kuud, nii et säilitaks oma kauni jõuluvälimuse pühade lõpuni.
Paljudes kodudes on samuti kunstpuu populaarseks saanud, eelkõige puude mitmekülgse valiku tõttu: valida saab nii täpse loodusliku puu koopiat kui ka julgemaid värvilisi lahendusi. Leidub nii valget värvi, musta värvi kui ka valgusega kuuski. Valgustusega kunstpuude puhul jääb ainult ehtimise rõõm ning tülikad jõulutulede juhtmed ei jää ette. Meie viimaste aastate suures lumevaeguses on väga südamelähedasteks saanud lumised ja jäised kunstpuud.

Kunstpuu valimise ja paigaldamise nipid

Vaata puu kõrgust: kui sa armastad kaunistada puud ladvakaunistusega, siis vali puu kõrgus toa kõrgusest kuni 50 cm madalam.
Alumise võra diameeter annab aimdust sellest, kui palju kuusk toas ruumi võtab. Valikus on laia diameetriga suured puud ja ka kitsa võraga sihvakad ja pikad puud.
Elementide ja hargnevate oksadetailide arv annab aimdust kuuse tihedusest.
Valgustusega kunstpuu on ühtlaselt valgusega kaetud.
Kuusele kuju vormides jäta meelde suuna reegel üles-sirge-alla:
üles – painuta kuuse oksad tüve tipu suunas 45-kraadise nurga alla,
otse – painuta kuuse oksad tüve suhtes risti 90-kraadise nurga alla,
alla  – painuta kuuse oksad tipust allapoole.
Kuuse ehtimisel alusta alati valguse paigaldamisest.
Ehetest paigalda esimesena suured ehted.
Pikliku kujuga ja rippuvad  ehted täidavad ühtlaselt kuuse.
Paiguta „staarid“ ehk pilkupüüdvaimad jõuluehted.
Viimistle ilu, lisades väikseid ehteid.
Kunstkuuse- ja kunstmännioksad ning -pärjad on ideaalsed, et dekoreerida ruume pikaks ajaks. Kaunistada saab nii õueala kui ka siseruume. Hortes julgustab kasutama kustpärgasid ja vanikuid õues aedadel, aknalaudadel, rõduservadel. Toas on ilus teha söögilauale püsiv dekoratsioon või siis paigaldada see laua kohal oleva valgusallika külge. Kunstoksade võlu on just see et ei pea muretsema tülöikate, pidevalt pudenevate okaste pärast toidulual. Naturaalsema ja vaheldusrikkama mulje saate, kui lisate vaniku vahele elusa lille või oksa. Piisab mõnest kuuse- või männioksa lisamisest, et saada tuppa hea jõuluaroom. Lisades juurde veel ka patreidega valguskette, saate täiusliku kaunistuse.
Jäine688471 Kunstkuusk Alaskan lumine 120cm_8718533644241_688789 Kunstkuusk Oxford 150cm külmunud_8718532571647_689730 Kunstkuusk Vancouve 120cm_8718532687249_689129