Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Heategevusliku perepäeva kokkuvõte

Aianduskeskus Hortes korraldas 8.oktoobril heategevusliku perepäeva eesmärgiga koguda lemmikloomadele toidupanka, mis pidulikult Eesti Loomakaitse Seltsile üle anda.

Päeva eesmärk oli tuua fookusesse lemmikloomad ja nende vajadused, tõsta teadlikkust kuidas tagada neljajalgsete sõprade heaolu, alates toitumisest kuni karvahoolduseni. Horteses olid sel päeval kohal kõik suurimad ja tuntuimad lemmikloomatoitude esindajad, et anda külastajatele konsultatsioone ja näidata, kus nende tooted Aianduskeskus Hortes lemmikloomaosakonnas asuvad.

Eesti Loomakaitse Selts oli kohale kutsunud mitmed organisatsioonid, kes tegelevad hüljatud loomadele kodu leidmisega. Kõige kaugem külaline oli Saaremaalt.  Ootuspäraselt olid esindatud Pesaleidja ja MTÜ Kasside Turvakodu. Nende organisatsioonide jaoks läks heategevuslik perepäev hästi korda, sest kaks kiisut leidsid endale päris kodu. Peale selle tegid Hortese külastajad organisatsioonidele mitmeid annetusi ja ostsid nende poolt valmistatud meeneid, mille  müügist saadud tulu läks varjupaika vajavate loomade eest hoolitsemiseks.

MTÜ Kasside Turvakodu nimetas üritust väga vajalikuks ja toonitas eriti, et on oluline, kui annetajad oskavad väärtustada  kvaliteetset lemmikloomatoitu ja annetada varjupaikadele just täisväärtuslikku toitu. Lisaks toidule vajavad sellised organisatsioonid aga ka finantsvahendeid, et katta abivajavate loomade ravikulusid.

Üritusel peetud ettekannetest on hea välja tuua mõned põnevad ja vajalikud mõtted.

Vicky Korju: „Loomal ei ole negatiivset mineviku mälu, loom on alati hea. Peremees, kes on looma kõrval, peab õppima iseennast ja oma emotsioone juhtima ja jälgima. Koer õpib oma peremehelt.“

Dr. Joost: „Paks kass ei ole õnnelik. Looma toidulaud ei ole sama mis peremehel ning samuti peab söögikorrad reguleerima looma tõu, vanuse ja muude iseärasuste järgi.“

Maarja Tali: „Koerad käivad lasteaedades, asutustes, hooldekodudes, selleks et rõõmu pakkuda. Koerad aitavad maandada pingeid ja ärevushäireid ning neil on suur roll andmaks inimestele julgust õppida läbi positiivsete elamuste ja kogemuste.“

Krista Laanet: „Kui sinul on külm, siis on ka väikesel sülekoeral külm! Koera riietus on koera tervise tagamiseks oluline. Koerte riietus ei tähenda edevust, vaid liikumisvabaduse andmist loomale, et ta saaks täisväärtuslikku elu nautida.“

Koerus.ee: „Leia üles koera lemmikmänguasi – iga kord ei pea see olema just maius. Mõnele koerale meeldib piiksuv mänguasi isegi rohkem. Kui koer leiab oma lemmikasja, siis on teda kergem õpetada.“

Suured tänud meie suurimatele üllatuskülalistele – Newfoundlandi koertele! Viis väga majesteetlikku koera võlusid sellel päeval absoluutselt kõiki külastajaid. Nii täiskasvanud kui väikesed lapsed ei suutnud ilma paitamise ja kallistuseta nendest koertest mööda minna.

Silmailu ja aristokraatlikku väärikust näitasid meile seitse imelist Vene hurta DION-i kennelist.

hurdad

Paitamist ja kaamerate tähelepanu nautisid ka Püha Birma kassid.

Muusikalist vahepala pakkus lummava häälega Helin-Mari Arder ning ahhetama panevate trikkidega tantsulise show esitas akrobaatikaklubi Twister.

Suur tänu Mistra Autex’le, kes pani oma õla alla ürituse korraldamisel, annetades vaipkatted, mis olid vajalikud, et katta koerte agility show ala ja lava, kus pisikesed Chihuahuad said teha oma glamuurse ettekande, näidates koerte sügis-talvist moodi.

perep_moeshow

Aitäh Royal Caninile meelelahutusliku väljapaneku ja aktiivse osavõtu eest.

Aitäh Valge Kihv, Orhidaalia, Chill, RS Trade ja teistele partneritele, kelle tooteid just Hortesest – Eesti suurimast aianduskeskuse lemmikloomade osakonnast leida saab.

Meeldejätmist väärib mõte, et meil on võimalus luua koos uus mõtteviis ja juurutada traditsiooni, et toitu annetades mõeldakse eelkõige ka kõrgele kvaliteedile ja piisavale toitainete sisaldusele vastavalt looma tõule ja iseärasustele.

Hortes on just see paik, kus on suurim väljapanek kõike, mis lemmikloomadele vajalik. Keskuse lai toiduvalik arvestab loomade erinevaid tõugude, vanuste ja muude iseärasustega. Peale toidu on Hortese tootevalikus ka kaelarihmad, koerte riided, pesad, mänguasjad, maiused ja vajalikud aksessuaarid. Silmas tuleb pidada sedagi, et Horteses on suur valik vajalikku ka kasside, näriliste, kalade, jäneste, lindude ja isegi hobuste eest hoolitsemiseks.

Erinevad pildigaleriid üritusest lisame jooksvalt siia:

Reporter Pluss: uudised – video

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing: Pildid

Püha-Birma-Eesti-Tõuklubi-Sacred-Birman-Estonian-Breedclub: pildid

Valge Kihv: pildid

Koerus.ee: pildid

Lemmikloom.delfi.ee: pildid

Seotud teemad