Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Kuidas koerale tablette sööta?

Käisid koeraga loomaarstil ja talle on määratud ravi – tabletid, mida tuleb kodus manustama hakata. Sul on tuhat küsimust ja mitte ühtegi vastust, kuidas seda teha. Annan sulle mõned lihtsad enda koertel järgi proovitud võtted.

Püüa jääda rahulikuks,sest koer tunnetab, kui sa ärev oled, ka tema muutub rahutuks ja kindlasti ka kahtlustavaks. Kõigepealt võid proovida tabletti peita toidu sisse, isuka koera puhul võib see õnnestuda. Kui kogu kauss on tühi ja selle põhjas lebab tikkagi tablett, tuleb kasutusele võtta petuskeem.

Võta kaks lusikat ja suru tablett nende vahel pulbriks, võta maksapasteet ja vooli sõrmedega sellest kausike, pista pulber sinna sisse ja vooli palliks. Tee see võimalikult väike. Väga kahtlustava koera puhul anna enne sõrmeotsast paar korda puhast pasteeti limpsida ja siis tabletiga pallike. Pasteedi asemel võib olla ka pehmekiuline liha, banaan jne. Just see, mida sinu koer väga armastab.

Pasta kujul medikamenti saab ilma nõelata süstlaga suu paremalt küljelt, kihvade vahelt sisse suruda, kindlasti tuleks koera koonu ülespoole suruda, sest ta võib selle muidu lihtsalt suunurgast välja soristada. Kui selline viis ei õnnestu, koer rapsib peaga ja ei püsi paigal, võid pastat talle näpuga ninale tõmmata, ta lakub selle sealt kindlasti ära ja saad seda mitmeid kordi järjest teha, kuniks vajalik kogus on manustatud.

Vedelal kujul medikamendi manustamine on kõige aeganõudvam. Kui ravim ei ole kibeda maitsega, lisa see väga väikese koguse toidu sisse ja anna siis, kui koera söögiaeg on, esimese näljaga võib see õnnestuda. Kui ei, siis jääb järele vaid ilma nõelata süstiga vägisi manustamine, või sõrmega nina kastmine.

Kui esimesel korral ei aima koer veel sinu plaani, siis pikemaajalisel medikamendikuuril teab ta juba täpselt, mida sa plaanid. Püüa tablette koera nähes mitte avada, purustada, ega kokku segada. Pärast õnnestunud manustamist kiida kindlasti koera, mängi temaga, mine õue või anna talle maiust.

Mitte mingil juhul ei tohi koeraga riielda, veel vähem koera karistada, seda raskem on sul järgmisel korral talle ravimeid manustada. Kui sul seisab ees loomakliinikusse minemine ja sa tead ette, et seal tuleb kohapeal tabletti anda, võta pasteet kaasa ja säästad koera asjatust hirmust, samuti säästad enda ja loomaarsti aega.

Teksti autor: Krista Laanet
Allikas: Chihuahua Sõprade Liit