Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Värskele pisilemmiku omanikule

vaikeloomPopulaarsemad väikelemmikud on kääbusküülikud, merisead, rotid, hiired ja hamstrid. Samuti peetakse lemmikutena tuhkruid, liivahiiri ning deegusid. Väikesed lemmikloomad on väga populaarsed eriti laste seas, kuna võtavad suhteliselt vähe ruumi ning vanemate abiga ei ole nende eest ka väga keeruline hoolitseda.


Olenemata närilise liigist vajab sinu uus lemmikloom just temale sobiva suurusega eluaset, tarvikuid ning toitu.

 

Puur:

Kui oled oma uue lemmiku juba välja valinud, on mõistlik hakata sisse seadma uue pereliikme eluaset. Puuri valikul lähtu eelkõige looma suurusest ja liigist. Näiteks soovivad rotid, hamstrid ja hiired turnida, samas aga merisead ja kääbusküülikud ei roni üldse. Mistõttu sobib esimestele pigem kõrge ja väikese põrandapinnaga võrepuur ning mitteronijatele suurema põrandapinnaga plastikseintega eluase, mis ei lase allapanul puurist välja lennata.Kui plaanid mitu looma ühes puuris korraga pidada, uuri eelnevalt kas tegu on karjaloomadega. Arvestama peab ka, et erinevast soost väikenärilised saavad väga lühikeste ajavahemike tagant järglasi, mistõttu soovitame pidada koos ühest soost loomi.

Levinud on ka lemmiklooma pidamine ilma puurita, seda eriti tuhkurte ja kääbusküülikute puhul. Kui plaanid looma lahtiselt pidama hakata, pead arvestama, et loom ei pääseks ligi elektrijuhtmetele või mürgistele toataimedele ning teised koduloomad ei saaks pisemale lemmikule liiga teha.

Toit:

Pisilemmikutele on tähtis, et nad saaksid just neile ettenähtud toidusegu. Enamasti on valik väga lai, kuid peamiselt jaotuvad näriliste toidud granuleeritud- ja tavatoiduks. Esimese toidu puhul ei saa lemmik pirtsutada ning on sunnitud sööma kõike ning seetõttu saab kindlalt kätte kõik eluks vajalikud toitained, vitamiinid ja mineraalid.
Olenevalt lemmiku liigist, vajavad nad juurde lisatoitu. Näiteks on kääbusküülikule oluline toit kuivatatud hein.

Allapanu:

Kõige levinud allapanu on tavaline saepuru, nii laastude kui pressitud kujul. Lisaks on olemas ka alternatiivseid paberist ja maisist allapanusid, mille imavus on suurem. Granuleeritud saepuru sobib eelkõige pikakarvalistele lemmikutele, kuna ei jää karvade külge.

Maiustused:

Maiustused on olulised rikastamaks lemmikloomade toidulauda. Saadaval on lai valik pulkmaiuseid ning nööbi- ja blokimaiustusi. Olulisel kohal lemmiklooma menüüs on ka mineraal ja soolakivid, mis kinnitatakse puurivõre külge ja kust lemmik vastavalt soovile lakkuda saab.

Lisatarvikud:

Kui muretsete puuri, millega pole kaasas kõike vajalikku, siis tõenäoliselt vajate juurde suuremate näriliste puhul: jooginõud, heinaküna ja toidukaussi. Pisemate lemmikute puhul jooksuratast, majakest, toidukaussi ja jooginõud. Heinahoidik hoiab heina omal kohal ning puhtana. Jooksuratas on väikenäriliste lemmiktegevus. Pika sabaga lemmikule vali kindlasti kinnine ratas ning deegudele ja liivahiirtele närimisele vastupidav metallratas.

Jalutusrihmad:

Kui soovite oma lemmikuga minna õue jalutama, siis muretsega kindlasti traksid ja jalutusrihm. Trakse on saadaval igas mõõdus vastavalt lemmiklooma suurusele. Suurematel lemmikutel saab kasutada ka kassitrakse.

Hooldus:

Olenevalt lemmikust, tuleb muretseda ka küünelõikamistangid. Kui lemmiku karv on pikk, siis on soovitav seda pulstikute tekkimise vältimiseks korrapäraselt harjata.

Õueaedik:

Kui soovite ilusa ilmaga lemmiklooma õue viia, on mõistlik muretseda väliaedik. Selline aedik on peamiselt mõeldud kääbusküülikutele ja merisigadele. Aedik muretsege kohe koos aediku riidest kattega- nii on lemmik lõõmava päikese eest varjul ning samas ei kimbuta teda ka võõrad loomad.

Transportimine:

Transpordiks lemmikloomaga näiteks arsti juurde või suvekodusse, on mõistlik kasutada spetsiaalset transpordiboksi. Boks hoiab looma kindlalt oma kohal ning vajadusel saab puuri külge kinnitada ka jooginõu.

Kirjandus:

Kui oled algaja pisilemmiku pidaja, uuri kindlasti saadaval olevaid lemmikloomade kasvatamise raamatuid. Sellekohast infot leiad ka internetist ja tõulooma kasvatamisel saad abi kasvatajalt. Arvesta, et väikesed lemmikloomad kasvavad kiiresti ning vajavad sinu hoolitsust ka täiskasvanud loomana. Soovime sulle uue pereliikme puhul õnne!

Tooted mida kõige tõenäolisemalt vajad:

Puur
Toit
Maiustused
Toidunõud
Joogipudel
Ratas pisinärilisele
Heinahoidik ja nurga WC küülikule
Küünetangid
Allapanu

Seotud teemad