Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Värskele kassiomanikule

Kui teie perre saabub kassipoeg, siis kindlasti vajate erinevaid tarvikuid, et pisikese eest hoolt kanda.

Pesa:

Kui kassipoeg saabub uude koju, on ta elukoha muutusest ja reisimisest stressis ja kõige parem on väike kiisu oma uude pessa rahulikult puhkama jätta. Kassid on väga mugavad loomad, nii et mida pehmem on uue kiisu pesa, seda meelsamini ta sinna poeb ja jätab edaspidi diivaninurga kasutamata.

Kassiliivakast:

Peale kassipoja ärkamist tuleb talle tutvustada kassiliiva asukohta. Väikesele kassile sobib alguses hästi madala äärega kassiliivakast, et lihtsustada kassi kasti pääsemist. Valida on lahtiste ja kinniste luukide ning söefiltritega kassiliivakastide vahel. Viimane hoiab lõhna kastis ning kastiümbruse puhtana. Kassid on väga puhtad loomad- hoia liivakast alati puhtana.

Liiv:

Liivaks vali lemmikloomakauplusest liiv, mis sobib kassi karva tüübiga. Pikakarvaliste liiv on suurema graanuliga ja seetõttu ei tassi kass neid liivakastist välja. Lühikarvaliste liivavalik on laiem ning enamus neist on paakuvad liivad, mis teeb igapäevase liivakasti korrastamise tunduvalt lihtsamaks. Küsi vajadusel nõu lemmiklooma kaupluse teenindaja käest.

Lisatarvikud:

Kassiliivakastile vajad juurde kindlasti ka liivakühvlit, millega paakunud liiva eemaldada ja vahetatavaid söefiltreid.

Toit:

Toiduks vali alguses kindlasti kassipoja spetsiaaltoit, mis toodetud just kasvavale organismile mõeldes. Kassid üldjuhul armastavad väga ka konservtoitu, mida lemmikloomakauplustes on saadaval väga laias valikus. Toidu osas küsi kindlasti kauplusest nõu!

Toidukausid:

Toidukausiks sobib keraamiline või roostevaba mittelibiseva põhjaga teraskaus. Kausside alla paigutatud alusmatt aitab hoida toidukoha ümbrust puhtana. Toidukaussi pese kindlasti iga päev ja värske vesi olgu alati saadaval. Kui teil on kodus tubane purskkaev, siis võibolla avastate, et sellest saab teie kassi lemmik jooginõu, seda põhjusel, et kassid ei armasta seisvat vett.

Küüneteritus:

Kassid on territoriaalsed loomad ja seetõttu armastavad nad oma ala nn märgistada kas siis enda pead vastu mööblit, toolijalgu ja inimesi hõõrudes või pehme mööbli nurki küüntega kraapides. Küüneterituseks aseta spetsiaalne küüneterituspost sellisesse kohta, kust kass kindlasti mööda käib. Nurga taha või teise tuppa pandud posti võib kass kasutamata jätta. Küüneterituseks sobivad ka seintele ja seinanurkadele paigutatavad seinaplaadid. Näita kassipojale kindlasti mis ta sellel postil tegema peab. Nii õpib kassipoeg oma posti küüneterituseks kasutama ja jätab pehme mööbli katki kraapimata.

Mänguasjad:

Väikese kassipoja jaoks on väga olulised ka mänguasjad. Kassid armastavad väga veerevad palle ning väikeseid nahast hiiri. Samuti saab kassipojaga mängida kõrte otsas rippuvate mänguasjadega. Rippuvaid mänguasju võib paigutada igale poole- näiteks ukse, tooli, kassiposti jms külge. Kauplustes on saadaval ka cat nip ehk palderjan mis meelitab kasse teatud asjadega mängima. Palderjani võib kasutada ka kassi posti kraapima meelitamiseks.

Rihmad, traksid:

Kui kass on tubane ja te soovite temaga vahel õue jalutama minna, tuleb muretseda kassitraksid. Kuna enamus kasse jalutusrihma otsas omaniku kõrval nii ei jaluta nagu teeb seda koer, siis on kassile sobilikumad traksid, millest ei ole nii lihtne välja pugeda.

Kaelarihmaripats:

Kui te elate eraldatud kohas ja kiisu hakkab üksinda väljas käima, siis muretsega talle kindlasti kellukesega kaelarihm. Kellukese helin peletab väikesed linnud eemale ja kass ei saa neid jahtida. Kaelarihma külge võiks kinnitada ka aadressipadruni või graveeritud kaelarihmaripatsi, kus on kirjas omaniku number ja aadress. Nii on ka teistele inimestele näha, et see kass on kellegi oma ning vajadusel aitavad leida kadunud kiisu kodutee.

Kirjandus:

Kui oled algaja kassipidaja, uuri kindlasti saadaval olevaid kassikasvatamise raamatuid. Sellekohast infot leiad ka internetist ja tõukassi kasvatamisel saad abi kasvatajalt. Arvesta, et kassipojad kasvavad kiiresti ning vajavad sinu hoolitsust ka täiskasvanud kassina.  Soovime sulle uue pereliikme puhul õnne!

Nimekiri, mida uue kassi tulekuks kõige tõenäolisemalt vajad:kiisu

• TOIT
• TOIDUKAUSID
• KASSILIIV
• KASSILIIVAKAST
• KASSILIIVAKÜHVEL
• TUALETIFILTRID
• KAMM
• KÜÜNETERITUSPOST
• KASSIPESA
• KAELARIHM
• MÄNGUASJAD

Seotud teemad