Täna avatud 10:00 - 18:00

Vaata asukohta

Raadiopiirete kasutusjuhend

Raadiopiire on seade koera hoidmiseks talle mõeldud territooriumil ja eemal peenardest, ilupõõsastest ja basseinidest.

piireSüsteem koosneb raadiosaatjaga ühendatud piiravast juhtmest ning looma kaelarihmale kinnitatud vastuvõtjast. Piiratava ala kontuuri pikkus võib olla olenevalt raadiopiirdest kuni 1200m, pindala kuni 8 hektarit. Lemmikloomale lubatud liikumisala eraldatakse piirava juhtmega. Lisaks väliskontuurile võib piirata ka ala sees paiknevaid peenraid, ilupõõsaid, basseine või muid loomale keelatud piirkondi. Piirav juhe süvistatakse mõne sentimeeri sügavusele pinnasesse või kinnitatakse olemaolevale piirdeaiale. Juhe moodustab kinnise kontuuri ning selle otsad ühendatakse raadiosaatjaga, mis tekitab ümber juhtme väikese võimsusega madalasagedusliku raadiosignaali. Kaelarihmale kinnitatud tilluke vastuvõtja reageerib juhet ümbritsevale raadioväljale. Looma lähenedes lubatud liikumisala servale (0,5…3(5)m juhtmest) hakkab vastuvõtja andma piiksuvat helisignaali. Loom õpib kiiresti sellele reageerima ja pöördub tagasi lubatud liikumisalasse.

Juhul, kui loom siiski väldib hoiatussignaali (tavaliselt mõned korrad koolituse alguses), saab ta kaelarihmalt korrektsiooniimpulsi. Impulss on loomale ebameeldiv ning ta püüab seda edaspidi vältida. Enamik loomi õpivad oma piire tunnistama nädala jooksul.

Seade vali vastavalt koera suurusele. Üle 18kg kaaluvale koerale sobib suure koera raadiopiire ja alla 18kg sobib väikese koera raadiopiire.

Korduma kippuvad küsimused raadiopiirete teemadel

K: Kas see võiks ka minu aias toimida?
V: JAH. Raadiopiire toimib igasuguse suuruse ja kujuga aedades. Piirav juhe võib olla pikkusega kuni 1,2 kilomeetrit. Sellega saab ümbritseda u. 8 hektari suuruse ala.

K: Kas minu koer on liiga suur (või väike)?
V: Raadiopiiret on lubatud kasutada kõigi üle 3,5 kilo kaaluvatel lemmikloomadel. Kaelarihma saab hõlpsasti reguleerida sobivaks nii suurele kui ka väiksele lemmikule.

K: Kas see võiks mu lemmikut kuidagi kahjustada?
V: “Aia” ületamiskatsel sinu lemmikule antav leebe korrektsiooniimpulss on mõeldud looma tähelepanu äratamiseks, mitte aga karistuseks. See meetod on turvaline ega kahjusta kuidagi tema tervist.

K: Mul on suur ja väike koer. Kas Raadiopiiret saaks kasutada mõlemale?
V: Raadiopiiret saab kasutada sinu pere kõigile lemmikutele. Komplektis on üks kaelarihm, kuid lisakaelarihmad on eraldi saadaval. Ühes “aias” võib samaaegselt kasutada erinevat tüüpi kelarihmu.

K: Kas see on väga keeruline?
V: Süsteemiga on kaasas kasutusjuhend, milles kirjeldatakse samm-sammult süsteemi paigaldust ning lemmiku treeningut.

K: Millal võiks alustada lemmiku treenimisega?
V: Siis kui ta mõistab selliseid elementaarseid käsklusi nagu ISTU ja SEISA.

K: Milline oleks parim viis looma aiast välja viimiseks kui ta on juba “aiaga” harjunud?
V: Tee sobivasse kohta nn. “nähtamatu värav” ja väljuge koos lemmikuga ainult selle värava kaudu. Lemmik peab selgeks saama, et välja saab väravast ja ainult koos peremeega.

K: Kas Raadiopiire hoiab ka võõrad loomad minu aiast eemal?
V: EI. Et “aed” toimiks peab loom kandma Raadiopiirde kaelarihma.

K: Kas loom peaks olema vaba või jalutusrihma otsas hetkel kui koer tunnetab esmakordselt korrigeerivat signaali?
V: Jalutusrihma otsas, sest siis on peremehel võimalik loomale näidata õiget reaktsiooni.

K: Kui kaua peaks märkelipukesi kasutama?
V: Lipukesi peaks kasutama vähemalt kaks nädalat.

K: Mida mõeldakse termini “jooksuala” all?
V: Piirkond Raadiopiirde sees, kus lemmik võib vabalt liikuda.

K: Kas see on turvaline ja efektiivne lemmiku õpetamise moodus?
V: Kindlasti. Korrigeeriv signaal on teie loomale ohutu, kuid samas ebameeldiv. Soovitud tulemuste saavutamiseks nõuab elektroonilise õpetusseadme kasutamine treeningut. Õpetamise metoodikat on kirjeldatud seadme kasutusjuhendis.

K: Kas võiksin kasutada seda süsteemi koos olemasoleva metall- või puitaiaga, et õpetada oma koerapiire1 sellest mitte üle ronima ega alt läbi kaevama?
V: Jah. Tegelikult on 40%-l Raadiopiirde kasutajatest ka tavapärane aed juba olemas.

Seotud teemad