Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Pro Plan suurt tõugu koerte erinevused

PROPLAN KOERATOIDUD: ROBUST VÕI ATHLETIC? SINU KOERA JAOKS ON VÄGA TÄHTIS, ET SA TEAKSID ERINEVUST.

proplanAjaloo algusaastatest peale on inimene aretanud suurt tõugu koeri tugevamaks ja kiiremaks. Tulemuseks on kahe erineva kehakujuga kaasaegset koeratüüpi:

PEAMISED ERINEVUSED

-Robust koertel on 50% rohkem keharasva kui Athletic koertel
-Athletic koerad on päevas rohkem kui 40% aktiivsemad kui Robust koerad
-Athletic koerad kasutavad päevas kuni 57% rohkem energiat kui Robust koerad

ATHLETIC – koertel on sügav rind ja kõhn tagakeha, andes kehale koonusekujulise väljanägemise. On selge, et ROBUST ja ATHLETIC koerad vajavad toitu, mis on spetsiaalselt loodud nende kehatüübi vajadusi, aktiivsustaset ja energiakulu arvestades.
ROBUST TÕUD: Madalama aktiivsustaseme tõttu peab jälgima kalorite omastatavust, et vältida kehakaalu tõusu ning aidata säilitada ideaalne kehavorm.
ATHLTIC TÕUD: Vajavad lisatoitaineid, et toetada kõrget aktiivsustaset ja arendada ning säilitada lihasmassi.

ERINEVAD KEHATÜÜBID

Suured tõud on aretatud kas tugevateks või kiireteks, moodustades kaks väga erineva kehatüübiga kaasaegset koera: Robust koertel on üldiselt rind ja kere samas mõõdus, andes kehale silindrikujulise väljanägemise (35 kg kaaluval Labradoril on kael 78 cm ja kere 66 cm). Samuti on nad massiivsed ja jõulise kehavormiga. Athletic koertel on sügav rind ja sale tagaosa, andes kehale koonusekujulise väljanägemise (57 kg kaaluval Saksa dogil on rind 92 cm ja kere 67 cm). Samuti on nad saledad ja lihaselised ning pikkade ja tugevate jäsemetega.

Robust ja Athletic koertel on erinevad toitainete vajadused ja neid peab toitma spetsiaalselt nende kehatüübile, aktiivsusastmele ja energiavajadusele loodud toiduga.

ERINEVUSED RASVAMASSIS JA KEHAKAALUS

Hiljutised uuringud on tõestanud erinevused kahe tüüpilise Robust ja Athletic koeratõu vahel (Labrador ja Saksa dogi). Uuring näitab, et Athletic tõud on palju kõhnemad kui Robust tõud.

Robust koertel on 50% rohkem keharasva kui Athletic koertel.

Kehamassi ja rasvamassi võrdlus – Athletic ja Robust koerad: Suure tõu Athletic koerad – rasva osakaal kehas väiksem. Suure tõu Robust koerad – rasva osakaal kehas suurem. Robust tõugude kalorite omastatavus peab olema kontrolli all, et vältida ülekaalulisust.

ERINEVUSED AKTIIVSUSTASEMES

Oma kehaehituse ja füüsiliste iseärasuste tõttu kasutavad Athletic koerad rohkem energiat kui Robust koerad ning seetõttu peab nende toit olema kõrgema energiasisaldusega.

SUURTE TÕUGUDE LOOMULIK AKTIIVSUSTASE

Saksa dogid on hoolimata palju suuremast kehakaalust Labradoridest aktiivsemad. Seda tendentsi selgitab Saksa dogi füüsis. Tema hurdalaadne kehatüüp on eriti sobilik jooksmiseks – pikad ja võimsad jäsemed ja vähene kehamass tagakehas.Athletic koerad on päevas rohkem kui 40% aktiivsemad kui Robust koerad. Athletic koerad kulutavad päevase liikumisega rohkem energiat kui Robust koerad, seega on nende toitainete vajadused erinevad.

Seotud teemad