Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Algajale hobuseomanikule

Algaja hobuseomaniku meelespea:

AEGhobune

Kas sul on aega, et oma sõbraga tegeleda? Sa peaksid varuma vähemalt 2-3 tundi iga päev.

KOHT

Tuleks mõelda kuhu oleks võimalik hobune panna. Kas on endal tall olemas või rendid boksi üüritallis.

HOOLITSEJA

Kes võiks tema eest hoolitsema hakata? Kas teed seda ise või keegi teine üüritallis.

SÖÖT

Mida süüa anda? Hein, kaer, lisasöödana näiteks müsli. Kas üüritallis on sööt hinna sees või pead ise ostma?

MILLEKS SA OMA HOBUST RAKENDAD?

Milleks Sa oma hobust kasutad, kas lihtsalt mööda aasasid ja metsi matkamiseks või soovid temaga ka kunagi võistlustele minna? Siit ka vajadus treeneri teenete järele.

SEPP ja LOOMAARST

Tuleb meeles pidada, et kapjade värkimine ja rautamine toimub iga 6-8 nädala tagant.
Hobustele tuleb anda 2x aastas (kevadel ja sügisel) ussirohtu ning neid tuleks vaktsineerida gripi-teetanuse vastu iga 6 kuu järel (kui hobusega käiakse võistlustel) või 1x aastas kui hobune ei käi võistlustel ja on kodune. Täpsemainformatsiooni saad oma loomaarstilt.

HOOLDAMINE

Hobuse hooldamiseks vajad harju, (saadaval erinevas suuruses ja erinevate harjase tugevusega, samuti erinevaks otstarbeks, näiteks: näoharjad) higikaabitsat, kabjakonksu. Hobuse pesemiseks šampooni ning saba ja laka hooldamiseks selleks spetsiaalselt ettenähtud palsamit. Vajadus võib tekkida ka silma puhastusvahendite järele, samuti kabja tõrva ja –õli järele.

VARUSTUS RATSUTAJALE

Kindlasti on sul vaja muretseda kaska (kiiver), turvavest, ratsapüksid, jalanõud, säärised, kindad (spetsiaalsed ratsutajatele mõeldud kindad), talveks soovitatakse ka soojasid ratsutamiseks mõeldud põlvikuid (õhukesed kuid soojad, et mahuksid jalanõudesse) ja kaska alla käivat sooja kaelusmütsi.

VARUSTUS HOBUSELE

Kindlasti päitsed (vastavalt hobuse pea suurusele kas Pony, Cop. Või Full), ratsutamiseks vajad valjaid ja ratsmeid, ka nende suurus on vastavuses päitsete suurusele. Suulised (on saada erinevas suuruses vastavalt hobusele). Kui hakkad ratsutama on sul vaja ka sadulat, ning sinna alla käivat nn pehmendust, kas siis valtrapi näol või vajadusel ka lisa pehmendus, (vajadus võib tekkida siis, kui sadul hakkab näiteks hõõruma). Sadula paigaldamiseks on sul vaja ka sadulavööd. Ka neid on saadaval erineva pikkuse ja materjaliga. Jaluseid, need on saadaval mitmes suuruses, sõltuvalt Sinu jala (saapa) suurusest. Kannuseid ja stekki, kuigi algajatele ei soovita. Tänapäeval kasutatakse hobustel ka tekke. Olemas on nii fliistekid kui ka paksud talve tekid. Vihmaste ilmadega kasutatakse hobustel väljas vihmatekke. Ka neid on saada erinevates suurustes alates poni mõõtu, lõpetades eriti suurte tekkidega (Näiteks 165cm).

Hobuse transpordiks vajad sa kindlasti transpordikaitsmeid, ratsutamiseks aga nn tavakaitsmeid või siis pindesid, kõik need on saadaval erineva suuruse ja värviga.

Hobune, kui SUUR sõber nõuab suurt tööd ja aega. Kui aga oled oma ettevõtmistes täiesti veendunud ja kindel soov hobust omada, soovime sulle jõudu ja jaksu oma tegemistes. Leib võib täita keha, aga hobune täidab hinge!

Seotud teemad