Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Suvelille noortaimed ostetud, mis edasi?

suvelilled_1Hortes pakub laias valikus noortaimi. See on ainulaadne võimalus erinevatest taimedest segu-amplite ja rõdukastide istutamiseks. Võimalus teostada lillekompositsioon just Teile sobivate taimedega.

Poest ostetud noortaimed pakkige nii, et oleks välistatud koju jõudmisel külmumise oht. Kodus vabastage taimed pakendist, sest taim vajab päikesevalgust. Taimedele sobib tavaline toatemperatuur ( 16-22° C) ja piisava niiskuse tagamiseks vajavadtaimed kastmist ja piserdamist. Taimed on soovitav istutada kohe suuremasse potti, amplisse või nõusse, et juured saaksid edasi areneda. Istutamisel kasutage suvelille mulda ja lisage sinna pikaajaliselt mõjuvat väetist. Lisage mulda ka kastmisgeel, mis aitab säilitada mullas niiskust. Taime juurepalli ümber olevat õhukest tekstiili või võrku ei ole mõtet hakata ära rebima, sest juured kasvavad sellest materjalist läbi. Istutada samale sügavusele kui taim on varem kasvanud. Pärast istutamist kindlasti kasta!

10 päeva hiljem

Nüüd peaksid noortaimed olema juurdunud. Seda saate kontrollida, kui võtate õrnalt taime ladvast kinni ja püüate taime mullast välja sikutada. Kui taimejuured on kinnitunud, siis see väga kergesti ei õnnestu. Nüüd on aeg taimele süüa anda ehk kasta esimest korda nõrga väetiselahusega. Selleks sobivad õitsvatele toataimedele või suvelilledele mõeldud väetised. See on ka aeg, mil näpistada ära taime latv. Selle võttega stimuleeritakse lehekaenaldest  arenevate külgvõrsete kasvu. Ladva näpistamisega kujundate rohkete külgharudega, kompaktse taime. Latvamine on kindlasti vajalik ripp-petuunia ja raudürdi taimedel.

Tingimused ilusa taime kasvuks

suvelilled_2*võimaldage taimele rohkesti päikesevalgust.
*temperatuur 16-22°C ( päikesega 25°C) kraadi
*piisav kastmine ja väetamine
*taime kujundamine: latvamine ja liigpikkade võrsete kärpimine
*hooldamine on kergem, kui mullale on lisatud pikajaline väetis ja kastmisgeel
*kookoskiuga amplid on mahukamad ja kookoskiud aitavad hoida niiskust ning võimaldavad juurtele ka parajalt õhu juurdepääsu

Seotud teemad