Täna avatud 10:00 - 18:00

Vaata asukohta

Daaliate muguljuurte istutamine, koristamine ja säilitamine

Daaliate muguljuured istutatakse mulda maikuus, kui mullapind on päikese käes soojenenud. Daaliaid võib eelnevaltdaalia kasvatada ka suuremas potis, tõstes neid öökülmade ajal ööseks soojemasse ruumi. Ilmade soojenedes võib taime ettevaatlikult potist välja peenrasse istutada ja nii saame kiiremini daaliad õitsema. Madalaid sorte võib kasvatadagi terrassil suurtes anumates.

Daalia juuremugulad ei säili Eesti tingimustes väljas üle talve. Mugulad tuleb peenralt sügisel üles kaevata peale esimeste öökülmade saabumist ja säilitada jahedas. Taimele jäetakse 12-15cm varretüükad. Muguljuurtelt eemaldatakse muld ja kuivatatakse õhurikkas kohas 2-3 nädalat, kuni varre tüükad on täiesti kuivanud. Edasi viiakse muguljuured 5-7 kraadisesse ruumi ja asetatakse nad kuiva turbasse. Kasutada võib ka kuiva liiva, puulehti või saepuru.

Mugula külge oleks soovitatav enne säilitama panemist siduda sordinimega etikett, et kevadel üles leida kergema vaevaga erinevad sordid. Säilitamisaja jooksul tuleks juuremugulaid aegajalt kontrollida. Koheselt tuleb kõrvaldada mädanema hakanud muguljuured.

Seotud teemad