Täna avatud 10:00 - 18:00

Vaata asukohta

5 nippi, kuidas kaitsta aeda öökülma eest

  1. Kata kattelooriga! Öökülm on kõige ohtlikum õitsvatele marjapõõsastele ja viljapuudele. Kata madalamad viljapuud ja marjapõõsad kattelooriga! Katteloor hoiab ära lühiajalise paari-kolme kraadise külma kahjustuse.
  2. Kasta ja piserda veega! Öökülmakahjustust saab väidetavalt vähendada õitsvaid puid veega piserdades. Okstele ja õitele tekkiv õhuke jääkirme kaitseb taimi lühiajaliselt miinuskraadide eest. Piserdamist tuleks alustada -2°C juures. Kastke õhtul muld põõsaste all ja maasikaridade vahel märjaks.
  3. Sulge kasvuhoone aknad-uksed õhtul korralikult. Ka kasvuhoones võid kasutada taimedel katteloori või pane sinna põlema paar pikema põlemisajaga küünalt. Eriti külmakartlikud on kõrvitsad ja tomatid.
  4. Kata maasikapeenar jt avamaataimed kahekordse kattelooriga, selle puudumisel võid kasutada ka ajalehti. Kui hommikul on taimedel härmatis, aitab neid taastada leige veega kastmine.
  5. Vii suvelilleamplid ja suvelilledega rõdukastid kasvuhoonesse või kuuri alla varjule. Kui sul on aga suuremad aiavaasid või terrassikastid, kasuta ka suvelillede kaitsmiseks katteloori või tee vaasidele ajalehtedest mütsid.

Seotud teemad