Täna avatud 10:00 - 18:00

Vaata asukohta

Jõulutähe hooldus

Kõigi lemmik jõulutäht üllatab nii värvivaliku kui ka vormidega. Kuidas aga hoolitseda oma lemmiklillede eest parimal moel?

  • Poest lille ostmisel paki lill alati kilesse ja paberisse, et taime kaitsta külma õhu ja tõmbetuule eest;
  • Kasta regulaarselt veevannis toasooja veega;
  • Hoidu taime läbikuivamise eest;
  • Leia lillele valgusküllane asukoht;
  • Kaitse lille suurte temperatuurikõikumiste eest.

Jõulutähed on väga armastatud õitsvad toalilled millega luuakse mõnusat värviküllast jõulumeeleolu. Klassikalisele punasele värvile on lisandunud veel mitmeid põnevaid vorme. Winter Rose – rosett on eriline ja üha enam populaarsust koguv jõulutähe vorm. Väga põnevad on ka harulised vormid, jõulutäht tüvel ja jõulutähed amplis. Värvide poolest on lisandunud kreemikale valgele ka lumivalge õis, neoonroosa ja mitmeid kirjusid õie ja kirjusid lehevorme.

Jõulutäht ehk kaunis piimalill on pärit Kesk-Ameerikast. Vabas looduses võib see kaunis lill kasvada suureks põõsaks kasvades kuni 4m kõrguseks.

Jõulutähte tuleb kaitsta külma ja tuuletõmbuse eest. Poest ostes ei tohi paberisse pakkimata taimega õue minna isegi ainult autosse jõudmiseks. See võib olla üheks põhjuseks, miks taim varsti lehed kodus langetab. Toas kasvades vajab ta sooja 15-19°C, kuid talub lühiajaliselt jahedamat temperatuuri isegi kuni +5°C. Kasvukohaks valitakse võimalikult valge koht, aknal talub ta isegi päikesepaistet.

Kastmiseks soovitatakse pott asetada kümneks minutiks veeanumasse. Jõulutähte kastetakse korrapäraselt toasooja veega nii, et muld oleks enne järgmist kastmist jõudnud taheneda. Näpuga mulda katsudes tundub tahenenud muld pealt sooja ja kuivana. Kuid samas ei tohi lasta kuivada mullal ka tuhkkuivaks, taime juured ei talu läbikuivamist!

Samuti võib tugev temperatuuri kõikumine  põhjustada lehtede varisemist.

Vaata ka pildigaleriid

Seotud teemad