Täna avatud 10:00 - 20:00

Vaata asukohta

Augusti toimetused aias

 

Küps suvi maalib aia veelgi värvilisemaks. Naudi oma aia saadusi – küpseid puuvilju, vastvalminud köögivilju ja mahlaseid maitsetaimi!

Kasta aeda! Nii tarbeaeda kui ka lilli kasta hommikuti või pärastlõunal, et taimede lehed jõuaksid kuivada enne, kui temperatuur kiirelt tõuseb või siis ööseks langeb.

Eriti tähelepanelik ole nende taimede suhtes, kes kasvavad amplites, istustuskastides ja aiavaasides. Kasta neid põhjalikult, et niisutatud saaksid ka taimede juured.

Rohi aeda! Soojad ilmad ja vihmasagarad panevad  ka umbrohuseemned hoogsalt idanema ja taimed kiiremini kasvama. Umbrohud aias röövivad kultuurtaimedelt toitaineid ning on mõnusaks pelgupaigaks putukatele, kuid kahjuks ka taimehaigustele.

Nopi õisi! Võta aega, et noppida välja suvelillede ja ka püsikute äraõitsenud õied – need paar minutit, mida selleks kulutatad, tasuvad end ära, sest just nii saad suvelillede õitsemisaega pikendada. Luba seemnete valmimist vaid neile ühe- või kaheaastastele taimedele, keda kindlasti soovid ka järgmisel aastal oma aias näha.

Jaga ja istuta! Augustis on soovitatav istutada maha need taimed, keda oled suvel kasvatanud konteinerites ja aiavaasides – nii jõuavad nad veel juurduda. Jahedama ilmaga jaga ja istuta ümber kevadel õitsevaid taimi. Kasta neid kindlasti põhjalikult pärast ümberistutamist.

Lõika ja kärbi! Jätka puude ja põõsaste kujundamist – suvel õitsenud põõsaid kärbi ja kujunda nüüd julgelt. Eemalda kõik kuivanud või haiged oksad. Kärbi roose – eemalda umbes kolmandik jõulistest kasvudest, samuti kõik need kasvud, mis ristuvad või kasvavad taime keskosa suunas ning muidugi igerikud ja nõrgad kasvud. Haigusest kahjustatud mustjad varred eemalda samuti koheselt. Väeta roose kuu keskpaigani.

Pista kevadeks mulda esimesed sibul-lillede mugulad ja sibulad! Augustis on aianduskeskustes kevadiste õitsejate sibulate valik eriti rikkalik. Augusti lõpul võid maha panna väikeste sibul-lillede, samuti nartsisside sibulad. Tulbisibulaid hoia kuumade suveilmadega veel pimedas ja jahedas. Vaata lillesibulate istutamise kohta lisainfot siit>

Põuaperioodil pruuniks muutunud muru taastub sooja suvise äikesevihma all kiiresti. Taas on sobilik tõsta niiduki lõikekõrgust: pikem rohi jahutab juuri ja aitab hoida niiskust mullas.

Toataimed.  Too tuppa tagasi aias või rõdul suvitanud toataimed! Soojade ilmadega kasta ja piserda ka neid hoolsamalt.

Korralda mõnus suvine aiapidu – augustiõhtud on soojad ja sumedad ning sirtsude viiulikontsert on eriti häälekas!

Seotud teemad